Drodzy potencjalni Uczestnicy Festiwalu Larpowego HARDKON Z.

Aby ułatwić Wam dojazd przygotowaliśmy dwa formularze. Jeden dla osób szukających kogoś na wspólna podróż samochodem...

FORMULARZ: JADĘ FURĄ

oraz drugi dla osób, które trzeba będzie odebrać z Tuchomia, Lipnicy lub w ostateczności z Bytowa.

FORMULARZA: NIECH MNIE KTOŚ ODBIERZE

Radzimy je wypełnić, znacznie ułatwi nam to prace, a wam dotarcie na konwent. Zapisy są publiczne i każdy może przejrzeć aktualnie zapisane osoby:

ZMOTORYZOWANI i NIEZMOTORYZOWANI

Jeśli macie jakieś wątpliwości w kwestii dojazdu piszcie na mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Jeśli ktoś jeszcze o tym nie wie: istnieje strona BLABLACAR, która pozwala na poszukiwanie osób do wspólnej jazdy samochodem. Na pewno jest to bardziej wygodna i tańsza opcja niż samochód. Możemy też znaleźć brakującą osobę, jeśli jedziemy samochodem i mamy wolne miejsce (a nikt z konwentowiczów nie chciał się zabrać).

Najprostszą opcją dojazdu na Alaskę (nie licząc podróży samochodem) wydaję się droga przez Gdańsk, jednak decydując się na to często nadłożymy drogi. Nieźle skomunikowana jest największa miejscowość w okolicy Gliśna: Bytów. Najwięcej autobusów jeździ do niego z Gdańska, da się też do niego dojechać PKS-em m.in. z Bielska Białej, Bydgoszczy, Częstochowy, Gdyni, Kalisza, Katowic, Kielc, Kołobrzegu, Koszalina, Krakowa, Łodzi, Ostrowca Świętokrzyskiego, Piotrkowa Trybunalskiego, Płocka, Poznania, Słupska, Torunia, Ustki, Warszawy, Włocławka, Wrocławia, czy Zakopanego. Żeby nie było zbyt łatwo, część zaczyna jeździć od okresu wakacji szkolnych, czyli od... 29 czerwca, co często oznacza poniedziałek 1 lipca. Więcej informacji TUTAJ (uwaga,są to wyjazdy z Bytowa, ale skoro autobus jedzie w jedną stronę to również pewnie robi to i w drugą) oraz TUTAJ (przyjazdy).

By dotrzeć z Gdańska, lub Gdyni do Bytowa polecamy zajrzeć i zapisać się do dwóch grup na facebooku, dla osób podróżujących na tych trasach.

Pierwsza Z Gdańska Do Bytowa

Druga mniej liczna Z Gdyni Do Bytowa

Miejscowościami najbliżej Gliśna, do których jeżdżą autobusy, są Lipnica i Tuchomie. Od biedy można dojść z Lipnicy na piechotę (7km), ale na pewno będzie można znaleźć kogoś kto nas przywiezie na Alaskę. Całkiem często jeżdżą do nich autobusy z Bytowa (niestety ostatni odjeżdża o 16:21, ale wcześniej jeżdżą co 15 minut). Bezpośrednio do Tuchomia można dostać się z Gdańska. Autobusy wyjeżdżają o 14:35 w piątek i sobotę.

Ostatni autobus z Bytowa do Lipnicy odjeżdza o 18:40.

Z Bytowa będzie jeździł nasz specjalny konwentowy bus (opłata za przejazd to ok. 10zł od osoby), musimy jednak wiedzieć wcześniej ile osób i o której będziemy musieli odebrać. Służy do tego ten, wspomniany zresztą wcześniej formularz. Część wymienionych powyżej autobusów zatrzymuje się po drodze w Lipnicy, skąd łatwo odebrać konwentowiczów samochodem.

Do Tuchomia jeździ też sporo autobusów z Miastka, do którego też jest kilka ciekawych połączeń.

Dla fanów PKS-u jest trasa z Jeleniej Góry przez Poznań. Podróż rozpoczyna się 8:50, o 19:00 jesteśmy w Miastku, musimy poczekać do 21 na autobus do Tuchomia, by już o godzinie 22 być zaledwie 7 km. od Gliśna! Jak widzimy, w ten prosty sposób udało nam się oddalić irracjonalne zarzuty, że Gliśno Wielkie jest źle skomunikowaną wsią.

Do Miastka można też się dostać z Koszalina (11:15, 11:45, 15:30, 18:20, 18:30, 19:50). Podróż zajmuje około 90 minut.

Przez Miastko jeździ też wiele autobusów ze Słupska, dodatkowo przez Miastko jeżdżą pociągi między Szczecinkiem a Słupskiem. Warto więc poszukać połączeń PKP do Miastka.

Z Wrocławia do Lipnicy (i dalej Bytowa) jedzie nocny autobus przez poznań (21:00 - 5:00). Jest niezłą alternatywą w porównaniu do jechania przez Gdańsk, mimo okropnej godziny przyjazdu pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

Warto na koniec przypomnieć dwie strony służące do wyszukiwania połączeń:

PKP oraz E-PODRÓŻNIK

PODSUMOWANIE

SAMOCHODZIARZE: FORMULARZ i WYNIKI

NIESAMOCHODZIARZE: FORMULARZ i WYNIKI

Dacie radę! Wierzymy w was :)


+